Mocna trójka dla tuczników 3%


Mieszanka paszowa uzupełniająca
Mocna trójka dla tuczników

Charakterystyka produktu.

Mieszanka paszowa uzupełniająca – 3% MOCNA TRÓJKA dla Tuczników (MTT), przeznaczona jest do sporządzenia mieszanek pełnoporcjowych dla tuczników, których genetyka została ukierunkowana na wysokie parametry mięsności. Zwierzęta takie mają bardzo wysokie wymagania pokarmowe, których standardowo utworzona pasza nie jest w stanie zaspokoić.

MTT z EuRolPolu to mieszanka, która swoją kompozycją wyznacza nową jakość w żywieniu trzody chlewnej. Mieszanka paszowa uzupełniająca z założenia uzupełnia paszę w te komponenty, których ilość w surowcach paszowych jest niedostateczna, aby zwierzęta osiągnęły pokładane w nich wysokie nadzieje produkcyjne. MTT poszła dalej. Wzbogaca paszę w niezbędne witaminy, mikro, makro-elementy i aminokwasy, a stymulator wzrostu utrzymuje zwierzęta w dobrej kondycji. Dodatkowo zastosowanie szerokiego kompleksu enzymatycznego uwalnia z surowców paszowych – zbóż, śrut białkowych, otrąb – te składniki pokarmowe, które do tej pory były nie dostępne dla zwierząt – nie wykorzystane, wydalane, jednym słowem marnotrawione. Dodatkowo dzięki MTT gorsze surowce paszowe stają się bardziej wartościowe i można ich użyć więcej. Stosując MTT hodowca w pełni wykorzystuje genetykę swoich zwierząt (za którą dużo zapłacił), oraz paszę (za którą również dużo płaci), a w efekcie końcowym otrzyma tuczniki, za których wysoką jakość mięsa i wybicie otrzyma lepszą cenę od przeciętnej.

Szczegółowy opis kompleksu enzymatycznego zastosowanego w MTT.

FITAZA – jej głównym celem jest uwalnianie z roślinnych surowców paszowych fosforu organicznego, który bez jej udziału jest w minimalnym stopniu wykorzystywany przez zwierzęta. Zaobserwowano, że dzięki działaniu fitazy znacznie zostaje zwiększona strawność fosforu w paszy. Dzięki zwiększonej ilości fosforu zaobserwowano podwyższenie strawności wapnia. W efekcie tego pojawia się ograniczenie występowania kanibalizmu i chorób stawów. Stosując fitazę w MTT ograniczono ilość fosforu nieorganicznego, dzięki temu poprawia się środowisko w jelicie (mniej chemii i zbędnego balastu w formie “piasku”), a co za tym idzie następuje poprawa zdrowotności zwierząt i wzrasta wykorzystanie paszy. Kolejny ważny efekt działania fitazy to ograniczenie ilości wydalanego fosforu do 35 % – ekologia.

KSYLANAZA – Jak działa jej obecność w paszy ? Najlepiej działa na duże ilości w dawce pszenicy, pszenżyta, jęczmienia i żyta. Rozszczepia nieskrobiowe polisacharydy przez co zwiększa dostępność strawnych składników odżywczych, a dodatkowo zmniejsza lepkość treści przewodu pokarmowego przez co zwiększa szybkość przesuwania się treści pokarmowej, a co za tym idzie zwiększa pobranie paszy, która jak wcześniej podano, jest lepiej wykorzystywana. W efekcie tego następuje zauważalna poprawa przyrostów, zdrowotności oraz jakości mięsa. Zastosowanie ksylanazy w MTT pozwala na stosowanie wyższych dawek żyta i bezproblemowe stosowanie świeżych zbóż. Ksylanaza z MTT podnosi energetyczność paszy do 8 %, dla przykładu pasza mająca 12,5 MJ, z MTT ma jej 13,5 MJ bez natłuszczania !

BETAGLUKANAZA, PEKTYNAZA, HEMICELULAZA – Jak działają ? Poprawiają strawność surowców białkowych pochodzenia roślinnego: śruta sojowa, śruta rzepakowa, śruta słonecznikowa, groch, peluszka.. Rozkładają wielocukry znajdujące się w ścianach komórkowych roślin, takie jak betaglukany, hemicelulozy i pektyny, umożliwiają w ten sposób zamkniętym w komórce składnikom pokarmowym kontakt z enzymami pokarmowymi zwierzęcia. Dzięki temu, składniki odżywcze paszy stają się dostępne dla zwierząt i zmniejszona jest lepkość treści przewodu pokarmowego, poprawiając efektywność trawienia. Stosując MTT dzięki zawartym w nim enzymom poprawiamy strawność składników pokarmowych co pozwala na zwiększenie udziału w dawce mniej kosztownych surowców paszowych takich jak: śruta rzepakowa, słonecznikowa lub groch. Betaglukanaza, pektynaza i hemicelulaza w wymierny sposób podnoszą energię surowców białkowych: śruty sojowej do 5 %, słonecznikowej do 7 %, a rzepakowej do 15 % ! Mają również duży wpływ na wzrost wykorzystania aminokwasów, czyli na tzw. biodostępność białka: śruta sojowa wzrost do 8 %, rzepakowa do 4 %, słonecznikowa do 3 %.

Jak wynika z przedstawionych informacji, produkcja paszy na bazie MTT to nowoczesne podejście do hodowli zwierząt mające na uwadze maksymalne wykorzystanie zawartych w paszy naturalnych składników pokarmowych i osiągnięcie przy tym maksymalnych wyników hodowlanych do których zwierzęta zostały doprowadzone dzięki wieloletniej pracy genetyków.

Zawartość składników pokarmowych w 1 kg. mieszanki paszowej uzupełniającej – 3%

Składnik
wit. A
wit. D-3
wit. E
wit. K
wit. B-1
wit. B-2
wit. B-6
wit. B-12
kw. nikot.
kw. panto.
kw. foliowy
chl. chol.
wit. H
Fe
Cu
Zn
Mn
Se
J
Co
Mg
Na
P.
Ca
lizyna
metionina
treonina
Ronozym P
Ronozym Wx.
Zawartość
341 600
54 165
2166
75
37,50
116,60
66,60
0,58
600
275,8
10
10 000
1,33
3000
700
3666
2000
5,33
13,30
8,33
5
33,30
40
226
61,66
8,33
9,16
10 000
6666,6
j.m.
j.m.
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
mg
g
g
g
g
g
g
g
mg
mg

EuRolPol – niezmiennie wysoka jakość !