Mixozym


Mieszanka paszowa uzupełniająca. Z enzymem.

Produkcja paszy z udziałem Mixozymu to nowoczesne podejście do hodowli zwierząt mające na uwadze maksymalne wykorzystanie zawartych w paszy naturalnych składników pokarmowych i osiągnięcie przy tym maksymalnych wyników hodowlanych do których zwierzęta zostały doprowadzone dzięki wieloletniej pracy genetyków.

Kiedy stosować Mixozym?

  • przy zastosowaniu w paszy dużych dawek żyta
  • przy zastosowaniu w paszy świeżych zbóż
  • przy zastosowaniu w paszy większych dawek gorszych od śruty sojowej, roślinnych surowców białkowych
  • w paszach dla młodych zwierząt
  • generalnie dla lepszego wykorzystania paszy i osiągnięcia wyższych wyników produkcyjnych

Jak działają w Mixozymie enzymy?

KSYLANAZA – najlepiej działa na duże ilości w dawce z pszenicy, pszenżyta, jęczmienia i żyta. Rozczepia nieskrobiowe polisacharydy przez co zwiększa dostępność strawnych składników odżywczych, a dodatkowo zmniejsza lepkość treści przewodu pokarmowego, przez co zwiększa szybkość przesuwania się treści pokarmowej, a co za tym idzie zwiększa pobranie paszy, która jak wcześniej podano, jest lepiej wykorzystana. W efekcie tego następuje zauważalna poprawa przyrostów, zdrowotności oraz jakości mięsa. Zastosowanie ksylanazy w Mixozymie pozwala na stosowanie wyższych dawek żyta i bezproblemowe stosowanie świeżych zbóż. Ksylanaza z Mixozymu podnosi energetyczność paszy do 8% .

BETAGLUKANAZA – poprawia strawność surowców białkowych pochodzenia roślinnego: śruta sojowa, rzepakowa, słonecznikowa, groch, peluszka. Rozkłada wielocukry znajdujące się w ścianach komórkowych roślin, takie jak betaglukany, umożliwia w ten sposób zamkniętym w komórce składnikom pokarmowym kontakt z enzymami pokarmowymi zwierzęcia. Dzięki temu składniki odżywcze paszy stają się dostępne dla zwierząt i zmniejszona jest lepkość treści przewodu pokarmowego, poprawiając efektywność trawienia. Betaglukazana w wymierny sposób podnosi energię surowców białkowych: śruty sojowej do 5%, słonecznikowej do 7%, a rzepakowej do 15%! Ma również duży wpływ na wzrost wykorzystania aminokwasów, czyli tzw. biodostępność białka: śruta sojowa wzrost do 8%, rzepakowa do 4% słonecznikowa do 3%.

W j kg Mixozymu zawiera:

Składnik
endo- 1,4, beta-ksylanaza
endo- 1,3(4) beta-glukanaza
cynk
wapń
antyutleniacz
Zawartość
40 000 FXU
3000 FBG
60 g
290 g
200 mg

mixozym

Dawkowanie na 1 tonę mieszanki pełnoporcjowej dla prosiąt, warchlaków i lochy to 2 kg.

EurolPol – Niezmiennie wysoka jakość !